Twój rozwój – nasza specjalność

Dzień Otwarty Działu Szkoleń i Certyfikacji Osób
TÜV Rheinland Polska Sp. z o.o., 24 września 2019, Zabrze

Zapraszamy na spotkanie, podczas którego będzie można poznać metody zwiększania własnej efektywności w zakresie rozwoju osobistego i zaznajomić się z obecnie panującymi trendami w wybranych obszarach technicznych, m.in. z zakresu technik lean manufacturing, FMEA, antykorozji czy badań nieniszczących.

Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona.
Wydarzenie realizowane jest w ramach kampanii społecznej
Dni uczenia się dorosłych.

W przypadku pytań, prosimy o kontakt mailowy: katarzyna.kolonko@pl.tuv.com.

Wśród poruszanych zagadnień:

1. Ciągłe doskonalenie w życiu i w pracy – jak pracować nad swoją motywacją i efektywnością?  
Omówienie głównych czynników wpływających na budowanie motywacji i efektywności oraz korzyści koncepcji "long-life learning".

2. Wykorzystanie wybranych narzędzi i technik zarządzania lean manufacturing w produkcji spawalniczej
Wywodząca się z sektora motoryzacyjnego koncepcja produkcji z oszczędnym gospodarowaniem zasobami – lean manufacturing jest obecnie często implementowana w innych gałęziach wytwarzania. Dobór i zastosowanie narzędzi oraz technik lean nierzadko nastręcza trudności, szczególnie w przypadku produkcji nieseryjnej i wiążącej się z wykorzystaniem procesów specjalnych, jak np. wytwarzanie konstrukcji spawanych. Niniejszy temat podejmuje problematykę praktycznego i efektywnego wykorzystania wybranych narzędzi i technik "szczupłej produkcji" właśnie w kontekście takich wytwórców.

3. Starzenie NSS czy w cyklach zmiennych – metody laboratoryjnej intensyfikacji czynników korozyjnych dla oceny przydatności technologii korozyjnych w motoryzacji i nie tylko
Wykład przeznaczony jest dla projektantów, producentów i laboratoriów mających do czynienia z doborem technologii zabezpieczeń antykorozyjnych dla wyrobów eksploatowanych w atmosferze korozyjnej. Uczestnikom zostanie zaprezentowany model korozji atmosferycznej, metodologia intensyfikacji czynników korozyjnych w warunkach laboratoryjnych oraz problemy wynikające z błędnej interpretacji wyników badań przyspieszonych w odniesieniu do systemów dupleks. Słuchacze poznają nowoczesne trendy w badaniach przyspieszonych z naciskiem na badania w cyklicznie zmiennych parametrach środowiskowych.

4. Dobre praktyki w zakresie analizy FMEA – podręcznik AIAG&VDA, wydanie 2019     
Przedsiębiorstwa produkujące części dla branży motoryzacyjnej już od dłuższego czasu zmagały się z problemem unifikacji wymagań dotyczących przeprowadzania analizy FMEA. W odpowiedzi na owo zapotrzebowanie specjaliści z organizacji AIAG oraz VDA opracowali nowy podręcznik FMEA, który stał się na chwilę obecną jedynym obowiązującym standardem w branży motoryzacyjnej.

5. Phased Array i TOFD jako alternatywne techniki badań nieniszczących
Temat skierowany jest głównie do firm branży energetycznej, petrochemicznej, konstrukcyjnej, hutniczej, górniczej, kolejowej itp. Wszędzie tam gdzie wykorzystywane są badania nieniszczące do bieżącej kontroli produkcji oraz aktualnej oceny stanu pracujących już urządzeń i konstrukcji. Adresatem są również usługowe laboratoria badawcze działające w obszarze badań nieniszczących i materiałowych.

6. Zabezpieczenie antykorozyjne – w teorii proste, w praktyce kłopotliwe
Świadomość potrzeby posiadania kompetentnego personelu do kontroli zabezpieczeń antykorozyjnych, na różnych etapach prac, nie dla wszystkich jest dzisiaj oczywista. Zaniedbania, brak doświadczenia oraz właściwego rozpoznania problemu prowadzą do kosztownych konsekwencji. Omówione zostanie studium przypadków błędów technologicznych w zabezpieczeniach antykorozyjnych.

7. Analiza ryzyka w nowym podejściu do audytowania
Ryzyko i analiza ryzyka jest integralną częścią każdego systemu zarządzania organizacją. Podejście do ryzyka w kontekście niepewności osiągnięcia celu jest w normach systemów zarządzania rozbudowane i powiązane z różnymi punktami wymagań. Ryzyko jest związane równocześnie z samym procesem audytu, czyli oceny zgodności i skuteczności systemu zarządzania. Norma ISO 19011 zwraca uwagę na konieczność uwzględnienia analizy ryzyka w kontekście osiągnięcia celów audytu, czyli obiektywnej oceny skuteczności i zgodności audytowanego obszaru.

Szczegółowy program

Zapisując się na wydarzenie, proszę wybrać jeden z dwóch dostępnych w tym samym czasie paneli (proszę swój wybór wpisać do pola wiadomości w formularzu zgłoszenia).

09.00-10.00
Date:         
Topic: 

1. Ciągłe doskonalenie w życiu i w pracy
– jak pracować nad swoją motywacją
i efektywnością?

Speaker: Powitanie
Language: 
10.15-11.30 – zapisując się na wydarzenie, proszę wybrać 2 lub 3
Date:          
Topic: 2. Wykorzystanie wybranych narzędzi
i technik zarządzania lean manufacturing
w produkcji spawalniczej
Speaker: Krzysztof Skrzypek
Language: 
Date:             
Topic: 3. Starzenie NSS czy w cyklach zmiennych
– metody laboratoryjnej intensyfikacji czynników korozyjnych dla oceny przydatności technologii korozyjnych
w motoryzacji i nie tylko
Speaker: Łukasz Augustyński
Language: 
11.45-13.00 – zapisując się na wydarzenie, proszę wybrać 4 lub 5
Date:          
Topic: 4. Dobre praktyki w zakresie analizy FMEA
– podręcznik AIAG&VDA, wydanie 2019
Speaker: Artur Kot
Language: 
Date:           
Topic: 5. Phased Array i TOFD jako alternatywne techniki badań nieniszczących
Speaker: Tomasz Ludwiczak
Language: 
13.00-13.30
Date:          
Topic: Przerwa kawowa
Speaker: 
Language: 
13.30-14.45 – zapisując się na wydarzenie, proszę wybrać 6 lub 7
Date:          
Topic: 6. Zabezpieczenie antykorozyjne – w teorii proste, w praktyce kłopotliwe
Speaker: Łukasz Augustyński
Language: 
Date:          
Topic: 7. Analiza ryzyka w nowym podejściu do audytowania
Speaker: Artur Kot
Language: 

Formularz zgłoszenia

Zapisując się na wydarzenie, proszę wybrać jeden z dwóch dostępnych w tym samym czasie paneli (proszę swój wybór wpisać do pola wiadomości w formularzu zgłoszenia).