Forum Wymiany Doświadczeń

w zakresie Standardów Bezpieczeństwa Żywności

25-26 września 2025

Ośrodek Szkoleniowo-Wypoczynkowy Wityng, Ślesin

Forum Wymiany Doświadczeń w zakresie Standardów Bezpieczeństwa Żywności to wydarzenie skierowane do szerokiego grona zainteresowanego specjalistyczną wiedzą w zakresie bezpieczeństwa i jakości w przemyśle spożywczym.  

Inicjatywa tworzy przestrzeń dla specjalistów, którzy biorąc udział w profesjonalnie przedstawionych panelach tematycznych,
a także warsztatach, mają możliwość dyskusji na temat najlepszych praktyk, wyzwań, oczekiwań i rozwiązań z obszaru szeroko rozumianego zarządzania jakością. 

Ważnym aspektem Forum jest szansa pozyskania wiedzy i doświadczenia, które odgrywa kluczową rolę dla sukcesu, wiarygodności i bezpieczeństwa zdrowotnego żywności w dynamicznie rozwijającym się i konkurencyjnym sektorze spożywczym.

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, zachęcamy do jak najszybszej rejestracji. Szczegółowy program wydarzenia poniżej.

Harmonogram


25 września 2025 – czwartek

9:00-9:30
Rejestracja Gości


9:30-9:45
Powitanie Gości


9:45-9:45
Kultura bezpieczeństwa żywności. Analiza podejścia do bezpieczeństwa żywności w perspektywie "wczoraj – dziś – jutro", w kwestii wyzwań związanych ze zrównoważonym rozwojem (ESG)


10:30-11:30
Cyberbezpieczeństwo w przemyśle spożywczym – ryzyka, szanse i zabezpieczenia systemowe


11:30-12:00
Przerwa kawowa


12:00-12:45
Obowiązki i opcje w certyfikacji dla firm w zakresie procesów i usług częściowo lub kompleksowo zlecanych do zewnętrznej realizacji, a także zarządzanie usługami logistycznymi i produktami spożywczymi w obrocie handlowym


12:45-13:45
Przerwa obiadowa


13:45-14:00
Konkurs niespodzianka


14:00-15:15
Praktyczne podejście do polityki alergenowej – VITAL 4.0 jako narzędzie ilościowej oceny ryzyka związanego z alergenami krzyżowymi


15:15-16:45
Warsztaty: Definiowanie niezgodności i adekwatnych korekcji, działań korygujących, naprawczych i zapobiegawczych zgodnie z wytycznymi standardów GFSI… właściwie odróżnienie i skuteczna analiza, czyli „nauka na błędach – najlepiej nie swoich” z wykorzystaniem doświadczeń audytowych


16:45-17:00
Podsumowanie i zakończenie I dnia Forum


18:00
Zabawa integracyjnaLIVE COOKING!


20:30
Uroczysta kolacja


26 września 2025 – piątek

9:00-9:15
Wrap up z pierwszego dnia 


9:15-10:30
Jakie działania należy przeprowadzić i udowodnić w zakresie weryfikacji, a jakie w zakresie walidacji procesów w zakładzie zgodnie z wymaganiami standardów GFSI?


10:30-11:00
Przerwa kawowa


11:00-13:00
Warsztaty: ESG w praktyce: uczestnicy będą mieli okazję poznać najnowsze trendy, wymienić doświadczenia oraz przedyskutować efektywne strategie integracji zasad ESG w branży spożywczej


13:00-14:00
Przerwa obiadowa


14:00-14:30
Aktualizacja standardów IFS w branży spożywczej


14:30-15:00
Zarządzanie procesem wycofywania produktów z rynku i obrotu


15:00-16:00
Skuteczne zarządzanie procesem szkoleń i utrzymania kompetencji w zakresie bezpieczeństwa żywności zgodnie z wymaganiami GFSI


16:00-16:15
Pożegnanie Gości


Prelegenci wydarzenia TÜV Rheinland


Absolwentka Wydziału Nauki o Żywności Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Posiada ponad 23-letnie doświadczenie w branży spożywczej. Jej kariera rozpoczęła się od funkcji Pełnomocnika ds. Systemów Jakości w zakładzie spożywczym, a następnie rozwijała się w Jednostkach Certyfikujących, gdzie zajmowała stanowisko Managera Technicznego w zakresie certyfikacji standardów bezpieczeństwa żywności, jednocześnie pełniąc funkcję Global Technical Managera w projekcie TESCO. Przed dołączeniem do TÜV Rheinland pracowała jako Standard Manager w IFS (International Featured Standards) oraz pełniła funkcję Reprezentanta IFS w Polsce, odpowiadając za wsparcie techniczne w zakresie IFS jednostek Certyfikujących, a także Sieci Handlowych. 
W TÜV Rheinland pełni podwójną rolę jako Global Product Manager - wyznacza kierunki rozwoju w obszarze Food zarządzając zespołem specjalistów i audytorów na całym świecie, a jako Global Scheme Manager - zarządza procesami certyfikacji standardów Food takich jak: BRCGS, IFS, FSSC 22000, ISO 22000 oraz GMP+.
Beata Studzińska-Marciniak
Global Product & Scheme Manager Food

Absolwentka Politechniki Łódzkiej, Wydziału Biotechnologii i Nauki o Żywności, z prawie 20-letnim doświadczeniem w branży spożywczej. Przez 13 lat karierę zawodową rozwijała pełniąc funkcję Pełnomocnika ds. Zintegrowanego Systemu Zarządzania Jakością w przetwórstwie jajczarskim, a następnie zbóż ekspandowanych, przygotowując do certyfikacji standardów takich, jak BRCGS, IFS, ISO 2200, BIO, specjalnych wymagań klientów np. certyfikacja Kosher, Hallal, Gluten Free, Bio Sigel, V-label, SMETA, wymagań produkcji dla McDonalds i sieci handlowych. Od ponad 6 lat jest czynnym audytorem BRCGS Food, IFS Food-Logistics-Broker, ISO 22000, ISO 9001 i standardów sieci handlowych, w ciągu których przez 5 lat jako Kierownik Jednostki Certyfikującej Wyroby TÜV NORD Polska.
W TÜV Rheinland pełni rolę Regional Product Manager, wspierającą rozwój kierunków certyfikacji z obszaru bezpieczeństwa żywności w Polsce i Europie, utrzymując uprawnienia audytorskie, decyzji certyfikacyjnej, dzieląc się wiedzą jako trener.
Katarzyna Krążyńska-Winnicka
Regional Product Manager, Audytor

Absolwentka Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu na kierunku Technologia Żywności i Żywienia Człowieka, a także studiów podyplomowych z zakresu "Zarządzania Jakością". Posiada wieloletnie doświadczenie zawodowe
w przemyśle spożywczym, zdobywane m.in. na stanowisku Asystenta Kierownika Produkcji w przemyśle rybnym oraz jako Specjalista Oceny Wyrobów w sektorze mleczarskim. Obecnie w TÜV Rheinland pełni kluczową rolę jako Specjalista ds. Podejmowania Decyzji Certyfikacyjnych dla standardów takich jak IFS Food, BRCGS Food, ISO 22000 oraz FSSC 22000. Jest liderem systemów zarządzania bezpieczeństwem żywności ISO 22000 i FSSC 22000 oraz Audytorem HACCP. Odpowiada za zarządzanie procesami związanymi z incydentami (wycofanie, zwrot produktów z rynku) zgłaszanymi przez Klientów Jednostki Certyfikującej.
Agata Ficek
Specjalista TÜV Rheinland

Absolwentka Wydziału Towaroznawstwa Akademii Ekonomicznej w Krakowie. Od niemal 25 lat związana jest z obszarem Systemów Zarządzania. Karierę zawodową rozpoczęła w zakładach mięsnych jako specjalista ds. HACCP, a następnie pełniła funkcję Pełnomocnika ds. Zintegrowanego Systemu Zarządzania oraz doradcy w firmach z branży spożywczej i opakowaniowej.  W 2003 roku rozpoczęła współpracę z TÜV Akademia, prowadząc konsultacje i szkolenia. Od 2009 roku związana jest z TÜV Rheinland jako audytor wiodący w zakresie m.in. ISO 9001, ISO 22000 oraz BRCGS Food. W swojej pracy wykorzystuje również wiedzę z obszarów BRCGS Packaging Materials, IFS Food, IFS Logistics, IFS Broker oraz FSSC 22000.
Barbara Szyperko-Wojnarowicz
Audytor/Trener TÜV Rheinland

Przedstawiciel IFS w Polsce. Jako CEE Market Development Manager, bierze aktywny udział w rozwoju i implementacji międzynarodowych standardów bezpieczeństwa produktów IFS w Polsce i Europie Centralno-Wschodniej. Posiada szerokie doświadczenie w zakresie działań związanych z rozwijaniem i audytowaniem bezpieczeństwa żywności oraz doskonaleniem dostawców sieci handlowych.
Agnieszka Wryk
IFS Management GmbH

Trener i konsultant specjalizujący się w tematyce zrównoważonego rozwoju, międzynarodowej współpracy rozwojowej i zmian klimatycznych. Członek zespołów trenerskich Centrum Północ-Południe Rady Europy i Green European Foundation oraz członek zespołu ekspertów Climate Leadership Centrum UNEP/GRID. Realizował projekty szkoleniowe m.in. dla:  OECD, Biura Parlamentu Europejskiego w Polsce, Centrum Północ-Południe Rady Europy, Komisji Europejskiej (DG EAC), OECD, Climate-KIC, Forum Energii, Fundacji im. Heinricha Boella, Ośrodka Rozwoju Kompetencji Edukacyjnych (ORKE), CSR Consulting. Doświadczenie zdobywał pracując m.in. w biurze projektowym Programu Narodów Zjednoczonych ds. Rozwoju (UNDP), Krajowym Ośrodku Zmian Klimatu (KOZK) oraz jako wykładowca akademicki na uniwersytecie w Malangu (Indonezja).


Artur Wieczorek
Trener

Audytor wiodący ISO 27001 oraz ekspert w dziedzinie sprzedaży. Wiedzę i umiejętności w obszarze systemów zarządzania jakością początkowo zdobywał w branży spożywczej, pracując z standardami IFS  i BRCGS, ISO 22000 i ISO 9001. Obecnie łączy najlepsze praktyki standardów zarządzania z dynamicznie rozwijającym się światem cyberbezpieczeństwa. Aktywnie angażuje się w podnoszenie standardów bezpieczeństwa w branży spożywczej i nie tylko. Brał udział w pracach nad przewodnikiem IFS Product and Food Defence Guideline v.2. Kierując się dewizą Alana Kaya "Simple things should be simple, complex things should be possible", w przystępny sposób wdraża, weryfikuje i ocenia nawet najbardziej złożone aspekty zarządzania bezpieczeństwem informacji w organizacjach o różnym profilu i złożoności działalności.
Dawid Stępień
Dynacon Sp. z o.o.

Ekspert ds. prawa żywnościowego. Wieloletni praktyk i trener. Specjalista w dziedzinie znakowania żywności oraz oceny ich bezpieczeństwa. Posiada bogate doświadczenie w opiniowaniu treści etykiet, ocenie składu środków spożywczych, a także interpretacji przepisów prawa żywnościowego. Na bieżąco śledzi zmiany legislacyjne oraz pojawiające się wytyczne. Skutecznie rozwiązuje problemy Klientów i efektywnie dzieli się swoją wiedzą.
Katarzyna Szatkowska
Centrum Znakowania Żywności

Miejsce


Ośrodek Szkoleniowo-Wypoczynkowy Wityng
Mikorzyn 1A
62-561 Ślesin

Koszt uczestnictwa w Forum


Przy rejestracji do 30.06.2025: 1300 zł netto za osobę*
Cena standardowa od 01.07.2025: 1500 zł netto za osobę*
*Cena nie zawiera kosztu noclegu.

Cena zawiera: udział w Forum, materiały szkoleniowe, bufet kawowy, lunch w pierwszym i drugim dniu wydarzenia, kolację pierwszego dnia, zaświadczenie uczestnictwa.

Prosimy o zapoznanie się z niniejszym komunikatem.
Warunkiem uczestnictwa w wydarzeniu jest wpłata wymaganej kwoty na konto TÜV Rheinland Polska Sp. z o.o. najpóźniej do 7 dni po otrzymaniu faktury proforma. W przypadku niedokonania wpłaty w wyznaczonym terminie udział w wydarzeniu zostanie anulowany.

W przypadku pisemnej rezygnacji z udziału w wydarzeniu do 7 dni przed terminem rozpoczęcia zwracane jest 100% kosztów. Osoby, które nie odwołają pisemnie swojej rezerwacji do tego terminu, a nie wezmą udziału w wydarzeniu, zostaną obciążone pełnymi kosztami uczestnictwa. Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania wydarzenia.

Rezerwacja pokoi


W celu dokonania rezerwacji pokoju, prosimy o kontakt bezpośrednio z hotelem, podając hasło „TÜV Rheinland”. Należność można uregulować wcześniej przelewem bądź na miejscu gotówką lub kartą kredytową. 
Cena netto za pokój 1-osobowy wynosi 160,00 zł. W cenę wliczone jest śniadanie. 
Cena netto za pokój 2-osobowy wynosi 220,00 zł. W cenę wliczone jest śniadanie.

Kontakt do hotelu
Ośrodek Szkoleniowo-Wypoczynkowy Wityng
Mikorzyn 1A
62-561 Ślesin
tel. 63 270 70 21

Kontakt


Aleksandra Topczewska
Koordynator ds. Sprzedaży – Systemy Zarządzania
tel. +48  609 992 876

Zarejestruj się


Rejestrując się na spotkanie, zgadzasz się na otrzymywanie potwierdzeń, przypomnień i wiadomości e-mail tego dotyczących, w tym dokumentów, filmów i prezentacji, a także kontakt z przedstawicielami handlowymi w sprawie powiązanych tematów.

Prosimy o samodzielną rejestrację przy użyciu unikatowego adresu e-mail.
 
Znajdź nas!
 
© TÜV Rheinland 2025
 
Back to top